İzotüp ile boru tank kaplama

İzotüp ile boru tank kaplama

Sprey poliüretan, ısı izolasyonu gerektiren tank ve borulara uygun mesafeden ve uygun kalınlıkta sıkılır. Mesafe tutucu takoz olarak yine aynı poliüretan malzeme kullanılır.

Poliüretan ile yapılan uygulamada gerek görüntü gerekse sağlamlık açısından diğer izolasyon malzemeleri ile yapılan izolasyondan çok farklı, mükemmel bir yapışma sağlayarak zamandan da tasarruf ederek ısı yalıtımı elde edilmiş olur. Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan poliüretan sistemlerdir.

Sıcak, soğuk su boru hatları, tank izolasyonları ve jeotermal boru hatlarında kullanılan poliüretan sistemlerdir. Sprey köpük fiyatları uygun olduğundan en çok tercih edilen izolasyon ürünüdür. Poliüretan sprey uygulaması ile ısı köprülerini ortadan kaldıran İzotüp Bireysel Kit, geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar Ama! İzobir poliüretan yalıtım ürünlerini seçmek için daha çok neden vardır.

İzotüp poliüretan yalıtım malzemesiyle aynı ısı yalıtım performansı daha ince bir tabakayla elde edilir. Nakliyesi ve uygulaması kolaydır. Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha az personelle ve daha hızlı uygulanır. Diğer yalıtım ürünlerine göre daha dayanıklıdır. 

TR EN