Yeni Nesil Yalıtım Sistemleri

Yeni Nesil Yalıtım Sistemleri

İzobir Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bulgur Kanal 24 yalıtımı değerlendirdi.

İzobir Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bulgur; yeni nesil yalıtım sistemleri  enerji ve yalıtım ilişkisi açısından ele alındığında, teknolojinin  her sektörü etkilemesinin yanında yalıtım sektörünü de hızla değiştirdiği görülmektedir.  Yalıtım malzemelerinin yapı gereçleri sektörünün önemli bir alt sektörü konumunda olduğu görülmekte.

Şükrü Bulgur, enerjisinin büyük bir bölümünü ithalatla karşılayan bir ülke olan Türkiye için de binalardaki yalıtım oldukça önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye OECD ülkeleri içerisinde enerji fakiri bir ülke olarak karşımıza çıkmakta, ayrıca enerji ihtiyacı Çin’den sonra en çok artan ikinci ülke, yaklaşık altmış milyar dolar enerji ithalatı yapan bir ülkedir.  Bu ihtiyacın yaklaşık yirmi milyar dolarlık kısmı konutlarda, yirmi milyar dolarlık kısmı ulaşımda, yirmi milyar dolarlık kısmı da endüstriyel binalarda kullanılmaktadır.

Şükrü Bulgur,  TÜİK’in vermiş olduğu raporlara göre Türkiye’deki konutların yalıtımsızlık oranı %85’ler civarında görülmektedir, ülke olarak çok öncelerden başlayarak yalıtım yapmış olsaydık yıllık 10-15 milyar dolarlık bir enerji tasarrufumuz olacaktı. Şu an da her ne kadar geç kalınmış gibi görünse de doğru yalıtım malzemesiyle bu sorunun önüne geçilebilir. Doğru yalıtım malzemesi denilince de biz hem pratik, hem ekonomik, hem de uygulaması çok kolay olan İzotüp’ü öneriyoruz.  İzotüp kullanarak hem enerjiden tasarruf edin hem de ülkenizin dolayısıyla çocuklarınızın geleceğinden çalmayın. Yalıtımın doğru adresi ve yalıtım ustalarının yeni nesil yalıtım tercihi İzotüp’tür.

TR EN